برنامه‌ریزی کنکور ارشد
دانشجویان حسابداری دانشکده یاسین بروجرد، ورودی 88

برنامه‌ریزی کنکور ارشد
 
  http://aftabir.com/articles/science_education/education_training/images/cb843fc14d2db76b3cc11d59a694b7c6.jpg
 
فرزانه فولاد
 
(دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد واحد تهران شمال)
 
 
 
 
 
مقدمه
اشتیاق فارغ التحصیلان رشته حسابداری برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد به دلایل مختلف بیشتر از پیش شده است. با توجه به علاقه روزافزون فارغ التحصیلان این رشته جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد، و نیاز این گروه از داوطلبان به یک راهنمای کلی جهت تهیه و تدوین برنامه مطالعاتی برای آمادگی کنکور، این نوشته پیشنهاداتی را پیرامون برنامه‌ریزی برای آمادگی کنکور ارشد برای داوطلبان مطرح می‌کند.
 
پیش از شروع ذکر این نکته ضروری است که یک برنامه مدون از پیش تدوین شده که بتواند برای تمامی داوطلبین شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مفید واقع شود وجود ندارد و ادعای وجود چنین نسخه‌ای اساساً نامعقول است.  لیکن، نکات و راهنمائی‌های کلی وجود دارند که می‌توانند داوطلب را در تهیه برنامه مناسب خودش هدایت و به بهبود برنامه‌ریزی مطالعاتی وی کمک نماید. بنابراین، در تمامی مراحل تدوین یک برنامه مطالعاتی مناسب، هر داوطلب باید به ویژگی‌های فردی خود مانند عادت مطالعه، تسلط بر مباحث، آمادگی ذهنی، میزان علاقه‌مندی، دیگر ویژگی‌ها، و مدت زمان مفیدی که داوطلب در اختیار دارد، توجه نماید...
کنکور ارشد حسابداری
قبل از هر چیر باید با کم و کیف کنکور ارشد حسابداری آشنا شد. داوطلب کنکور ارشد حسابداری باید با مواد آزمونی و ضریب اهمیت هر یک از دروس در آزمون و مدت زمان پاسخگوئی و نوع سوالات آشنا باشد. در حال حاضر دو کنکور ارشد حسابداری یکی کنکور دانشگاه‌های سراسری و دیگری کنکور دانشگاه‌های آزاد در کشور برگزار می‌گردد. اطلاعات عمومی مربوط به هر یک از این دو کنکور به شرح زیر است.
 
دانشگاه‌های دولتی  
آزمون کارشناسی ارشد رشته حسابداری دانشگاه‌های دولتی با کد امتحانی 1134 شامل 5 درس زیر است که با ترتیب مندرج در جدول زیر در2 دفترچه عمومی و تخصصی ارائه می‌گردد:
 
وقت
مجاز